Czy można samemu rzucić palenie?

Palenie to nałóg, który nie tylko powoduje pogorszenie stanu zdrowia, ale również dużo kosztuje. Właśnie z tego względu należy uczynić wszystko, żeby pożegnać się z papierosami raz na zawsze. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto skorzystać ze wsparcia, jakie oferują apteki oraz specjaliści.

Zalety związane z zaprzestaniem palenia

Palenie to wciągający nałóg, który jednak posiada zdecydowanie więcej wad niż zalet. Właśnie z tego względu warto dowiedzieć się w jaki sposób można się z nim rozprawić i dlaczego warto to zrobić. W trakcie kończenia z nałogiem konieczne jest skorzystanie z pomocy najbliższych osób. Doskonale sprawdzi się też wykonywanie wielu nowych absorbujących czynności, które zajmą zarówno ręce, które będą domagały się zapalenia papierosa, jak i umysł, który nie będzie miał czasu na myślenie o wyjściu na dymka. Innym koniecznym wsparciem jest odpowiedni lek, który sprawi, że odczuwany głód nikotynowy będzie zdecydowanie słabszy.

Jednakże, wracając do zalet związanych z rzuceniem palenia, warto w pierwszej kolejności wspomnieć o zmniejszeniu szansy wystąpienia różnorodnych chorób. Chodzi przede wszystkim unikanie zawału serca, wylewu oraz udarze mózgu, a także innym schorzeniom i dolegliwościom. W dalszej kolejności warto wspomnieć o korzystnym wpływie na wygląd. Zyskują na tym włosy, skóra i paznokci. Kiedy papierosy nie pojawiają się już regularnie w życiu człowieka można zauważyć poprawę stanu jamy ustnej oraz kolorytu zębów. W zapomnienie odejdzie kaszel palacza oraz chrypka, która towarzyszy zarówno o poranku, jak i w trakcie całego dnia. Kolejna zaleta związana z zażegnaniem nałogu to zdecydowana poprawa budżetu. Papierosy to drogi nałóg, a kiedy wraz z czasem ilość wypalanych dziennie sztuk zwiększa się, uniemożliwia to korzystanie z uroków życia. Po kilku miesiącach bez palenia można spokojnie udać się na wakacje bądź kupić prezent, który w dawnych czasach nie był osiągalny.

Jak wspomóc palacza na początku walki z nałogiem?

Wsparcie potrzebne jest palaczom przede wszystkim w trakcie pierwszych tygodni zmagania się z nałogiem. Właśnie z tego względu dobrze jest sięgnąć po specjalne leki, które zawierają cytozynę. Chodzi o substancję czynną, która wykonuje bardzo zbliżone działanie do nikotyny. Cytyzyna to związek organiczny pochodzenia roślinnego, który idealnie sprawdza się u wszystkich osób, które nie chcą dłużej marnować zdrowia oraz pieniędzy na palenie papierosów. Związek ten wykonuje bardzo dobrą pracę, a mianowicie oszukuje ludzki organizm, który myśli, że cały czas otrzymuje nikotynę. Nikotyna pobudza układ nerwowy. Jednakże w tym samym czasie odbywa się zatrzymanie wiązań nikotyny z wybranymi receptorami w mózgu. Taka czynność sprawi, ż palenie papierosów nie będzie już dłużej przyjemne. Cytyzyna występująca w lekach sprawia, że w organizmie następuje zwiększona produkcja dopaminy oraz adrenaliny. To one odpowiadają za stymulowanie ośrodków oddechowych oraz naczynioruchowych, a dodatkową zaletą jest zwiększenie ciśnienie tętniczego krwi. Sytuacja ta nie powoduje uzależnień i jest całkowicie bezpieczna. W związku z tym odstawienie cytyzyny nie wiąże się z jakimikolwiek negatywnymi skutkami ubocznymi. Nicorette spray, Tabex czy Desmoxan to tylko propozycje skutecznych środków w walce z nałogiem.

Post Author: admin