Kemping nad jeziorem – jak się do niego przygotować?

Wakacje lub chociażby weekend spędzony nad jeziorem, to idealny pomysł dla odludków kochających kontakt z naturą, ciszę i spokój. Nie mówimy tu o zbiornikach wodnych, wokół których powstała już masa atrakcji turystycznych, mówimy o miejscach, których nikt nie odkrył, a są warte uwagi.

Żeby pojechać nad wodę, nie trzeba zaraz wybierać się na Mazury czy nad morze. Możemy udać się w miejsce, które jest rzadko odwiedzane albo wcale, które jeszcze nie jest atrakcją turystyczną. Nie znajdziemy tam hotelu, restauracji, sklepów i parków rozrywki, a samą naturę, odgłosy lasu, wody i zwierząt oraz czyste powietrze. trzeba jednak przemyśleć kilka spraw chociażby jakie akcesoria kempingowe ą nam potrzebne.

Jakie problemy spotkają nas na kempingu?

Na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni do wygód, których nie zauważamy np. bieżąca woda, prąd, sklepy. Kiedy wyjedziemy do dzikiego lasu lub nad jezioro, o którym nikt nie wie, nie znajdziemy tam tych wszystkich udogodnień. Dlatego w takie miejsce doskonale nadają się przyczepy kempingowe lub kampery. Dzięki temu będziemy mieli namiastkę cywilizacji. Poza tym, spanie w samochodzie lub przyczepie jest dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze, szczególnie jeśli decydujemy się na wycieczkę z dziećmi. Warunki atmosferyczne w Polsce i dzikie zwierzęta potrafią napędzić stracha turystom śpiącym w zwykłych namiotach na odludziu.

Co zrobić, aby wyjazd był przyjemny?

Jest kilka rzeczy, które trzeba zrobić, zanim się wyjedzie na jakąkolwiek wycieczkę kempingową. Po pierwsze należy dokładnie sprawdzić samochód, szczelność wszystkich instalacji, stan koła zapasowego i narzędzia do ewentualnej naprawy. Kiedy będziemy pewni, że samochód i przyczepa jest w pełni sprawna, możemy zastanowić się co dalej. Jeśli mamy wybrane miejsce musimy sprawdzić, jak daleko będziemy stacjonować do cywilizacji, czyli gdzie jest najbliższy sklep, apteka, szpital, stacja paliw itp. Są to ważne informacje, których nie zdobędziemy łatwo, gdy zaniknie nam zasięg sieci internetowej.

Co kupić na wyjazd?

Na wyjazd trzeba zrobić zakupy, jednak pamiętajmy, że kamper nie jest rozciągliwy i jeśli planujemy dłuży pobyt, będzie trzeba pojechać na zakupy. Trzeba wziąć zapas wody pitnej, jedzenie i wszystkie rzeczy, które zabralibyśmy na zwykłą wycieczkę np. ubrania, ręczniki, książki do poczytania itp. dobrym pomysłem jest również zabranie apteczki, w której powinny się znaleźć opatrunki, coś do dezynfekcji ran, środki przeciwbólowe rozkurczowe i na biegunkę. Kiedy przyplącze się nam jakieś choróbsko, zanim dojedziemy do lekarza, będziemy mogli sobie pomóc. Konieczne jest też zabranie środków na owady i maści łagodzące ślady po ukąszeniach. Dobrze mieć ze sobą leki na alergie i wapno. Owady, w szczególności komary potrafią być bardzo uciążliwe, a dużą liczna ukąszeń może wywołać ostrą reakcję alergiczną

Akcesoria kempingowe – które wybrać?

Dużo zależy od tego, gdzie jedziemy i na jak długo. Np. jeśli wybieramy się w tereny górzyste, warto zabrać ze sobą kliny poziomujące samochód. Przydatne akcesoria kempingowe to również dostawiany namiot i meble kempingowe. To znacznie łatwiejsze niż przestawianie auta kilka razy, by złapać w miarę zadowalający poziom. Zastanówmy się również, w jaki sposób chcemy przygotowywać posiłki — czy chcemy gotować jak w domu, czy wystarczy nam suchy prowiant. Jeśli ktoś nam towarzyszy zaplanujmy wolny czas, bo będzie go dużo. Możemy zabrać ze sobą piłkę do siatkówki, rakietki do tenisa czy kilka książek. Zostawmy sobie trochę czasu na nic nie robienie, bo w trakcie odpoczynku podczas urlopu dobrze jest się czasem trochę ponudzić, zebrać siły na powrót i życie w codziennym kieracie. Nuda jest bardzo ważna i potrzebna zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu.

Post Author: admin