Jakie skutki diety tłustej i o niskiej zawartości błonnika?

Żylaki odbytu są wstydliwym problemem, do którego mało kto się przyznaje, jednak trzeba zauważyć, że jest to problem bardzo powszechny, gdyż dotyczy nawet co trzeciego Polaka. Dobrze dobrana maść na hemoroidy połączona z innymi środkami zaradczymi, jest jednak w stanie im zaradzić.

Bardzo wiele osób dotkniętych schorzeniem, jakim są hemoroidy, wstydzi się o tym mówić lub pójść z tym problemem do lekarza. Jest to jednak złe podejście, gdyż żylaki odbytu są bardzo powszechnym zjawiskiem, które dotyczy nawet co trzeciego lub co drugiego Polaka. Lekarze twierdzą, że tryb życia większości ludzi jest w stanie spowodować, że to schorzenie prędzej czy później nastąpi. Zanim dobierze się maść na hemoroidy, warto zrozumieć, jak one w ogóle powstają i co jest ich przyczyną. Żylaki odbytu są wynikiem przekrwienia guzków krwawniczych, które zlokalizowane są na końcu odbytu. Prawidłowo funkcjonujące nie stwarzają żadnego dyskomfortu i można nie zauważyć ich istnienia, gdy jednak napełnią się krwią ponad miarę, powodują bardzo duży dyskomfort. Może to być spowodowane wieloma przyczynami, które często są zupełnie niezależne od siebie, stąd tak szerokie spektrum ludzi, którzy zapadają na to schorzenie, pomimo że prowadzą zupełnie odmienny tryb życia.

Jak powstają hemoroidy?

Powstawanie hemoroidów nie jest do końca opisane, gdyż lekarze mają co do tego procesu dużo wątpliwości. Można jednak stwierdzić, jakie grupy są najbardziej zagrożone ich powstawaniem. Najważniejsza grupa to osoby, które mają siedzący tryb życia. Są to osoby pracujące za biurkiem, kierowcy, a badania pokazują, że nawet kolarze często cierpią na hemoroidy. Może to być spowodowane słabą cyrkulacją krwi, która powoduje zastoje w określonych miejscach. Maść na hemoroidy może w takiej sytuacji pomóc, jednak warto również wprowadzić więcej ergonomicznej aktywności fizycznej. Kolejną grupą, która cierpi na żylaki odbytu, są kobiety w ciąży. Bardzo często uskarżają się one na uciążliwe dolegliwości związane z hemoroidami. Często jednak po ciąży wszystko wraca do normy.

Maść na hemoroidy – czy działa?

Ze względu na kurczenie się błony śluzowej, co nadwyręża guzki krwawnicze, problemy z hemoroidami mają często osoby, które stosują dietę wysoko tłuszczową i wysokobiałkową, które nie zawierają odpowiednio dużo błonnika. Sprawia to, że błona śluzowa musi się mocno nadwyrężać, przez co powoduje ucisk na hemoroidy, powodując bolesne dolegliwości. Maść na hemoroidy powinna wtedy wystarczyć, aby te objawy zniwelować.

Post Author: jakaokazja