Jak zadbać o zdrowie psychiczne?

Wielu z nas nawet nieświadomie jest narażone na uszczerbek na zdrowiu psychicznym. Wystarczy, że zastosujemy się do paru rad, a będziemy pewni, że zostaniemy mniej narażeni na różnego rodzaju chorób psychicznych, których za wszelką cenę chcemy uniknąć.

Nie duś w sobie emocji

Rozmawianie o tym co naprawdę czujemy jest bardzo potrzebne. W końcu jako człowiek mamy potrzebę rozmawiania i wyrażania się w różne sposoby, jednym z nich jest szczera rozmowa z kimś dla nas bliskim. Warto porozmawiać o wszelakich problemach lub zależnie od sytuacji dobrych sprawach. Nie można dopuścić do momentu gdy się zamykamy coraz bardziej, nie można zawsze liczyć na wsparcie innych, bo nie każdy jest w stanie się domyślić co akurat się dzieje w naszym życiu dopóki nie usłyszą od nas o tym.

Znajdź sobie zajęcie

Posiadanie hobby czyli czegoś co lubimy robić w wolnym czasie również ma pozytywne oddziaływanie na nas. Jest to proces medytacji gdy możemy skupić się tylko na tym jak i sprawia nam to przyjemność, dlatego jest to tak ważne dla naszego zdrowia psychicznego.

Wyrzuć samokrytykę za drzwi

Zdarza się usłyszeć niekiedy niezbyt miłe rzeczy kierowane do nas. Niestety w większości przypadków zbyt bardzo przejmujemy się czyjąś opinią na nasz temat, że aż za bardzo w to wierzymy co nie ma pozytywnego skutku. Nie warto brać takowe komentarze do siebie, szczególnie, że spora ich część to zwykła nieprawda mająca na celu zaniżenie naszej samooceny. Warto jest pokochać się takim jakim się jest, a będzie to już częścią sukcesu, małymi krokami do przodu.

Trzeba pamiętać, że pielęgnacja zdrowia psychicznego powinna być zabiegana regularnie, dla pewności, że będziemy dobrze się czuć, a pokochamy się za to jacy naprawdę jesteśmy.

Post Author: jakaokazja